Монетний двір туриста Rss

Наш час

СУЧАСНА ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА МОНЕТ

Виробництво монет в наші дні неможливе без використання сучасного високотехнологічного і високопродуктивного дорогого обладнання з Німеччини, Франції, Італії, Австрії та Швейцарії, висококваліфікованого персоналу та ефективною системою управління виробничим процесом.

На сьогоднішній день монети виготовляються не тільки із звичайних сплавів кольорових металів (томпак, латунь, мельхіор, нейзильбер), але і з дорогоцінних металів: золота і срібла, платини та їх сплавів.

Завдяки використанню різних технологій, таких як сріблення, золочення, патинування (штучне зістарювання), чорніння, піскоструминна обробка, розчищення, вакуумне напилення, використання багатобарвних емалей, вставка у виріб каменів (у тому числі дорогоцінних) будь-якої складності, реалізується широка палітра художніх задумів, дозволяють посилити виразність виробів і відобразити їх ексклюзивний характер.

Комбінування різних технологій дає можливість отримати вироби високої якості. Випускаються вироби з високим і низьким рельєфом. Технології виробництва дозволяють наносити на вироби срібні, золоті покриття, виготовляти монети і медалі комбінованим способом, з використанням різних металів, у тому числі дорогоцінних.

Найвища якість виготовлення монет та медалей — «пруф», що дозволяє створити дзеркальне поле та матове зображення. Щоб уникнути пошкоджень поверхні, вироби цієї якості упаковуються у спеціальну капсулу.

Виготовляються також монети і медалі якості «АНТІПРУФ», де рельєф має дзеркальну поверхню, а поле — матову.

современное-изготовление-монет-процесс

Сьогодні процес створення монети починається з розробки макету майбутнього виробу. Розміри тривимірної дизайнерської моделі більше, ніж у реальному монети. Готовий макет покривають силіконовою гумою, коли вона загусне, шар гуми знімають і отримують так званий «негатив». Негатив заповнюється епоксидною смолою, після її затвердіння отримують «позитивне» зображення монети.
 Використовуючи спеціальну машину, зображення з «позитиву» переносять на сталевий майстер — штамп. Розміри майстер-штампу відповідають розмірам майбутньої монети. Майстер-штамп піддають гарту для додання міцності.

history_7

Цим майстер-штампом за допомогою гідравлічного преса виготовляють інші майстер-штампи («негативи»), за допомогою яких роблять робочі штампи. Ці штампи обробляють, загартовують, хромують для збільшення терміну служби. Такі робочі штампи дозволяють випустити від 250000 до 1000000 монет (це залежить від твердості сплаву, з якого робляться монети, і розміру монети).

Заготовки для монет виготовляють зі спеціальної металевої стрічки. Як правило, вони мають форму кола. Спочатку обробляють бічну сторону монети — гурт. Це роблять на спеціальній машині, яка завдає насічки, а при необхідності і написи.
Під час обробки майбутні монети нагрівають до температури 850С. Після обробки заготовки охолоджують і обробляють сумішшю найдрібніших металевих кульок, керамічних наповнювачів і спеціальних хімікатів. Ця суміш протравлює і полірує поверхню. Після цього заготовки сушать гарячим повітрям і завантажують в монетний прес.

history_5

Процес штампування повністю автоматизований. Обидві сторони монети відтворюються одночасно. Дефектні монети відкладаються, придатні до обігу підраховуються і упаковуються.

При розробці нашого обладнання для карбування монет ми використовуємо велику частину перерахованих вище технологій, для цього користуємося професійним досвідом фахівців в галузі карбування монет. Все це дозволяє отримати високу фінішну якість сувенірних виробів, які будуть радувати Ваших покупців.